2012. június 13., szerda

Kosárlabda V. korcsoport Országos Diákolimpia Döntő, Paks 2012. június 8-10.

Iskolánk csapata címvédőként érkezett a  8 csapatos országos döntőre. A sorsolást követően a miskolci, paksi és kecskemét-bányai iskola  csapataival mérkőzött meg a csoporton belüli  minél előkelőbb helyezésért.

Eredmények: NLG – Miskolc            68 – 28            a mérkőzés a harmadik negyed végén befejeződött a 40 pontos szabály miatt.

NLG – Paks                78 – 55

NLG – Kecskemét      73 – 33            ennek a mérkőzésnek szintén  hamarabb vége lett.

Következett az elődöntő a Debreceni Kossuth Gimnázium csapata ellen. A fiúk remek hozzáállását híven tükrözi az eredmény,  a 40 pontos különbség miatt itt is előbb véget ért a mérkőzés.

Eredmény: NLG – Debrecen             73 – 33
Legjobb dobók:Váradi Benedek 19/3, Bazsó Brúnó 14/3, Golomán György 11, Per Zoltán 11.

A döntőben ismét a házigazda paksi csapat volt az ellenfél. Szoros első negyed után  Perl Zoltán és Váradi Benedek remek játékával sikerült 15 – 20 pontos előnyre szert tenni.
Ezt a különbséget a mérkőzés végéig megtartotta a csapat és megvédve címét ismét bajnok lett.

Eredmény: NLG – Paks                    75 – 55
Legjobb dobók: Perl Zoltán 32/6, Váradi Benedek 15/6, Golomán György 8, Bazsó Brúnó 6/3

Iskolánk csapata ezzel a győzelemmel jogot szerzett, hogy indulhasson a jövő évi világbajnokságon, ami Brazíliában kerül megrendezésre!!!

A torna All Star csapatába Bazsó Brúnó,  Golomán György és Váradi Benedek is bekerült.