2011. június 26., vasárnap

Pedálbuli 2011. Meghívottak

Iskolánk tantestülete ezüst plakettel jutalmazta:

Sági Krisztina 12/ A osztályos tanulót – a plakett egyik tervezőjét, aki négy éven át volt az iskolai diákközösség aktív tagja; képzőművészeti kiállításokon való szereplésével, elért eredményeivel öregbítette iskolánk hírnevét

Pintér Olivér 12/ C osztályos tanulót – aki megyei és országos tanulmányi versenyeken képviselte eredményesen iskolánkat négy éven át. Nehéz lenne az összes eredményét felsorolni.. A 2010/11-es tanévben két tantárgyból jutott az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe, kémiából az országos 15., matematikából az országos 31. helyet szerezte meg.

Várhelyi Márton 12/ C osztályos tanulót. Talán nem volt olyan iskolai rendezvény az elmúlt négy évben, melynek szervezésében, lebonyolításában Marci ne segédkezett volna. Ha kellett, zenélt, táncolt vagy fotózott, ha kellett, műsort vezetett, iskolai zenekart vezényelt, és a tanári kórus is (részben) neki köszönheti, hogy a karácsonyi koncerten nagy sikerrel szerepelt.

Kercsmár Dániel 12/ B osztályos tanulót – aki négy éven át tagja volt az iskola Diákolimpián bajnoki címet szerzett kosárlabda csapatának

Iskolánk tantestülete bronz plakettel jutalmazta:

Fülöp Enikő 12/A osztályos tanulót – aki magyar nyelvből az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe jutott és az országos 16. helyet szerezte meg

Nagy Sára 12/ A osztályos tanulót, a plakettünk másik tervezőjét

Sümegi Tamás 12/A osztályos tanulót – kiemelkedő közösségi munkájáért, azokért a szép verseiért, melyekkel a négy év során megörvendeztetett bennünket és nem utolsó sorban a szalagavatóra írt dal szövegéért.

Dienes Attila 12/A osztályos tanulót – kiemelkedő sportteljesítményéért, tanulmányi versenyeken elért eredményeiért és az iskolai rendezvényeken való szerepléséért

Illés Dániel és Márton Szirmai Csaba 12/B osztályos tanulókat – az iskolarádió működtetésében végzett munkájukért

Baka Dávid 12/C osztályos tanulót – a megyei és országos tanulmányi versenyeken való szerepléséért. Az idei tanévben az angol nyelvi OKTV országos 16. helyezését szerezte meg

Sugár Viktória 12/C osztályos tanulót – kimagasló tanulmányi eredményéért, példamutató kitartásáért, szép írásaiért, melyekkel iskolánkat népszerűsítette

Vincze Petronella 12/C osztályos tanulót – kiemelkedő sportteljesítményéért – az Országos Diákolimpián elért eredményeiért

Szabó Péter 12. C osztályos tanulót - kiemelkedő sportteljesítményéért - az Országos Diákolimpián elért eredményeiért

Az iskolai emlékérmek a ballagáson kerültek átadásra, de a jutalmazott tanulók természetesen az évvégi pedálbulira is meghívást kaptak.

Az NLG oklevelét vehették át a következő tanulók:

9. A

Farkas Máté – a Bolyai matematika versenyen elért megyei 3. helyezéséért

Kustos Júlia – az Ünnepi Könyvhét alakalmából a Savaria Egyetem által hirdetett pályázaton irodalmi szövegtest kategóriában 1. helyezést ért el. Írásai rendszeresen jelentek meg a könyvtárunk blogján.

9. C

Fáró Jenő a Gordiusz matematika verseny megyei 3. helyezéséért, az atlétika megyei diákolimpia 2. helyezéséért

Fáró Jenő, Iker Teodóra, Jávorics Daniella, Kozma Dorina, Nógrádi Zsófia, Varga Dávid, Volper Annamária

a Szépművészeti Múzeum által hirdetett "Róma - Brigetio -Memphis Rally" nevű történelem versenyen elért országos 10. helyezésükért

10. A

Köbli Hanna - A Martineum Felnőttképző Akadémia által meghirdetett karácsonyi versmondó versenyen elért 3. helyezéséért

Takács Dániel – a megyei német nyelvi verseny 3. helyezéséért

Gyimesi András – a Diákolimpia országos döntőjén rövidpályás gyorskorcsolya sportágban 500 és 800 méteres távon 6. helyezést ért el, gyorsasági görkorcsolya sportágban rövid, hosszú távon és váltóban 3. helyet szerzett

Kozma Fruzsina, Pék Andrea, Soós Adrienn, Varga Viktória több képzőművészeti tárlaton szerepeltek eredményesen: az adventi pavilon díszítő versenyen 3., a Meteorológiai Világnap plakátversenyen 5. helyezést értek el ; díjazták műveiket az "Európa 2011" című versenyen és a Középiskolások Képzőművészeti Tárlatán is

Tóth Xénia – a német nyelvi országismereti verseny megyei 1, országos 10. helyezettje

10. C

Horváth Zsófia – az Édes anyanyelvünk országos nyelvhasználati verseny és az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott

Hanna Dániel - a Bolyai matematika verseny megyei 2. helyezettje

Márkus Flóra - a Bolyai matematika verseny megyei 3. helyezettje

Dancsi Dóra, Horváth Zsófia, Márkus Flóra a Forrásközpontú történelem országos történelmi műveltségi vetélkedő országos döntőjében 5. helyezést értek el

Baják Petra, Mangliár Dóra, Vincze Dorina a Forrásközpontú történelem országos történelmi műveltségi vetélkedő regionális döntőjében 3. helyet szereztek

Dénes Balázs, Gasztonyi Ádám, Hargitai Bálint, Terták Dániel a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpián országos 1. helyet szereztek

Balázsy Barnabás, Gálos Tas Csongor, Varga Attila, Virágh László a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpián megyei 3. helyet szereztek

Tóth Bettina – a Diákolimpia országos döntőjén 100 méteres futás és 100 méteres gátfutás sportágban 5. helyezést ért el

Miklós Dorottya és Oláh Dorina a Diákolimpia országos döntőjén tenisz sportágban 3. helyezést értek el

11. B

Prisznyák Anna – a Martineum Felnőttképző Akadémia által meghirdetett karácsonyi versmondó verseny 1. helyezettje

Sümegi Brigitta, Czeglédi Imre és Bíró Zoltán a Hefele Menyhért Építő- és Faipari Szakképző Iskola által hirdetett hídépítő versenyen alkotásukra különdíjat kaptak

12. A

Farkas Kinga, Horváth Lilla, Serényi Dóra a Magyar Vöröskereszt Csecsemőgondozási vetélkedőjén országos döntőbe jutottak, 6. helyezést értek el

12. C

Porpáczi Szabolcs - a Gordiusz matematika verseny megyei 3. helyezettje, a Nemzetközi Kenguru matematika verseny megyei 3. helyezettje

Nieberl Norbert - az Eötvös Loránd megyei fizikaverseny megyei 3. helyezettje

Gajdán Zsófia – a Diákolimpia országos döntőjén vívás-párbajtőr sportágban 6. helyet szerzett