2014. szeptember. 1. - A 2014-es évfolyam első tanítási napja a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumban.
Október 10. – Mazsinap, Gólyaavató
December 12. – Évfolyam kirándulás Szombathelyen.

És még sorolhatnám.

Ilyen formában elég unalmasnak tűnik az elmúlt négy év, nem igaz? Akár csak egy kronológia egy régi típusú atlaszban. De minthogy a történelem sem csupán évszámok sokasága, a mi négy évünket sem lehetne néhány dátummal leírni. Igaz, rettentő gyorsan elrepült ez a pár, egyes osztályok számára legfőképp éppen töri tanulással eltöltött év, de úgy érzem, azért nekünk sikerült tartalommal is megtöltenünk.
Hálás vagyok az évekért, amelyeket ebben a közösségben tölthettem. Mindenért, amit közösen éltünk át ezalatt a négyszer egy év alatt. De mi is az az egy év? Az az időszak, ami alatt a Föld egyszer megkerüli a Napot. 365 nap.  Rettentő hosszúnak tűnik, bár egy dupla órákkal teletűzdelt napnál semmiképp sem hosszabbnak. Az életben és a nagy dolgokban azonban egy év, az nem olyan hosszú idő. Karinthy Frigyes szerint, „Azért mérjük helytelenül az időt, mert ehhez egyetlen mértéket használunk csupán. Azt, ami az átélés sebességét méri”. Pedig Einstein óta jól tudjuk, hogy az idő relatív, hiszen hossza soha nem az átélés sebességétől függ, hanem az átélt élmények minőségétől. Pont úgy, ahogy ezt Einstein szellemesen magyarázza: „Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel – vagy egy jóképű úriemberrel- egy órát, és úgy érzed, mintha csak egy perc lett volna.”
Hálás vagyok minden fejlődési lehetőségért. Mindenért, ami közelebb vitt céljaim megvalósításához. Azért, hogy ez az iskola megtanított arra, hogy elsősorban ne álmaim legyenek, hanem céljaim, mert minden lehetséges, csak ami lehetetlen, az tovább tart. Minden embernek szüksége van célokra, csak egyeseknek kisebbekre, másoknak nagyobbakra. Azonban van, ami közös bennük. A sikerig vezető, gyakran kátyúkkal, lezárásokkal tarkított út. Előre kell terveznünk, de mindig több síkon, minden lehetséges kerülőutat számításba véve, hogyha kell, a lehetőségeink gyors mérlegelése után, azonnal újra tudjunk tervezni. Mit tehetsz például, ha fegyvert fognak rád? Azt teszed, amit mondanak vagy lelőnek, igaz? Nem. Elveheted a fegyvert, elő ránthatsz egy nagyobbat, blöffölhetsz vagy választhatsz bármi mást a további 146 lehetőség közül.
Vannak dolgok, amelyeket nem akarunk, de el kell fogadnunk. Vannak, amelyekről tudni sem akarunk, de tanulnunk kell. És vannak, akik nélkül nem élhetünk, mégis búcsúznunk kell.
 Horváth Hanna 12/C

A 12/A osztályból ezüst plakettet kapott:

Nagy Lola

Az iskola rendezvényeinek rendszeres, aktív résztvevője.
A Szombathelyi Kötélugró Klub tagja.
A 2015-ös Párizsi Világkupán 3 arany és 1 ezüst, az Orlando Világkupán 5 bronz és 3 ezüstérmet szerzett.

Kővári Dorottya

Az iskolai blog egyik állandó szerkesztője, az iskolai műsorok rendszeres fellépője.
Anyanyelvi és könyvtári versenyek sikeres résztvevője. Magyar nyelvből az OKTV második fordulójába jutott.

Horváth Áron

A Savaria Országos Történelem Verseny 1. helyezettje. Történelemből az OKTV országos döntőjébe jutott.

Járai Regina

Német nyelvből  OKTV országos  25. helyezett.

A 12/A osztályból bronz plakettet kapott:

Péter Ábrahám

Duatlonból csapatban országos 2., egyéniben 5. helyezett.
a Dr.Mező Ferenc szellemi Diákolimpián kétszer ért el 4. helyezést.

Baumgartner Bálint

Megyei és országos amatőr futball és kosárlabda versenyek sikeres résztvevője. A Dr.Mező Ferenc szellemi Diákolimpián kétszer ért el 4. helyezést.

Bene Laura és Fülöp Fanni

Az iskolarádió szerkesztőiként és a Diákönkormányzat tagjaként aktív részt vállaltak az iskolai diákélet formálásában, a különböző rendezvények lebonyolításában.

A 12/ B osztályból ezüst plakettet kapott:

Komlósi Kata
Állandó kitűnő tanulmányi eredménye mellett az iskola rendezvényeinek  rendszeres résztvevője, a Szombathelyi Kötélugró Klub tagjaként Világ Kupa bronzérmet szerzett. Szerénysége, szorgalma példamutató

Pintér Fanni
Az iskola közösségi életének meghatározó szereplője, az iskolai színtársulat  oszlopos tagja, a Regionális Diákszínjátszó Találkozó különdíjasa, a Diákönkormányzat  tagja és egy évig elnöke.

Tanai Gabriella
Kiváló tanulmányi eredményei mellett az iskolai rendezvények rendszeres szereplője volt.

A 12/C osztályból ezüst plakettet kapott:

Jakab Bálint Kende

Megyei és országos versenyeken kiemelkedő  eredményeket ért el fizika, matematika, kémia és német nyelv tantárgyakból.

Az Öveges Laborok országos versenyén  3. helyezést szerzett csapatával.
Tagja volt a Bolyai országos matematika versenyen 7. helyezést szerzett csapatnak.

Matematika és fizika tantárgyakból 2-szerjutott az OKTV középdöntőjébe.  Fizikából OKTV országos 15. helyezett.

Juhász Gergő

Fizika tantárgyból országos és nemzetközi konferenciákon vett részt, projekteket mutatott be és előadásokat tartott magyar és angol nyelven. Szerepléseiért számos díjjal jutalmazták.

Az  Öveges Laborok országos versenyén 3. helyezést szerzett csapatával.
Az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen országos 26. helyezett lett.

Ellátta az iskolarádió technikusi feladatait, iskolai rendezvényeken technikusként közreműködött. Aktív szereplője volt az osztály közösségi életének.

Milisits Máté

Az Irinyi kémiaversenyen országos döntőbe jutott. A Kenguru matematika verseny országos 35. helyezettje. Kémiából OKTV középdöntős, a Dürer kémia verseny országos 7. helyezettje.

A 12/C osztályból bronz plakettet kapott:

Koltai Kristóf

Megyei és országos matematika és fizika versenyek állandó szereplője és díjazottja.
Kétszer jutott be a Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjébe.
Az Arany Dániel matematika versenyen kétszer jutott a 2. fordulóba.
A matematika OKTV középdöntőse.

Tóth Dávid

Az  Öveges Laborok országos versenyén 3. helyezést szerzett csapatával. Tagja volt a Bolyai országos matematika versenyen 7. helyezést szerzett csapatnak.

Kétszer jutott be az Arany Dániel matematika verseny 2. fordulójába.
A Nemes Tihamér országos programozási verseny 2. fordulósa.

Teket Ádám

Többszöri kiállító a Vas megyei Középiskolások Képzőművészeti Kiállításán, megyei díjazott és közönségdíjas.
A Hefele Menyhért 300. makett építő verseny megyei 1. helyezettje.
Az Országos diákolimpián 2. helyezést szerzett duatlon csapat tagja. Síkfutásból, terepfutásból, félmaratonon számos kiváló helyezést szezett csapatával.

A 12/D osztályból ezüst plakettet kapott:

Barta Márton

Ifjúsági úszó világbajnok 4x100 m-es gyorsváltóban,  világbajnoki ezüstérmes 400 m-es vegyesúszásban, 200  m-en bronzérmes.
A junior úszó EB kétszeres ezüstérmese, a 2016-os nyári európai ifjúsági olimpiai fesztivál győztese. Ősztől az Egyesült Államokbeli Notre Dame egyetemen folytathatja tanulmányait.

Bejczi Botond

Magyarország első nagypályás gyorskorcsolya junior világkupa győztese tömegrajtos versenyszámban,
A nagypályás gyorskorcsolya 2022-es téli olimpiai keret tagja,
Junior és felnőtt országos összetett bajnok.
A junior gyorsasági görkorcsolya EB 9.helyezettje.

Dévai Boglárka

Európa bajnoki bronzérmes tornász ugrásban, világbajnoki 13.helyezett
Többszörös ezüstérmes torna világkupa versenyeken ugrásban
3 éven át diákolimpiai bajnok egyéniben és csapatban.

A 12/D osztályból bronz plakettet kapott:

Varga Eszter

Korosztályos válogatott atléta.
4 éven át minden atlétikaversenyen az iskolát képviselte a diákolimpiákon, többszörös diákolimpiai bajnok és dobogós helyezett