Röplabda diákolimpia - országos IV. helyezés

GRATULÁLUNK!!!

V-VI. korcsoportos (összevont) diákolimpia országos döntő
Nyíregyháza, 2017.  febr. 03-05.

Az NLG röplabdás lányai két év után szerepelhettek újra a legjobbak között. Két budapesti, két pest megyei ( Gödöllő, Pécel ), egy kaposvári, egy nyíregyházi és egy kecskeméti csapat társaságában. Két csoportban kezdődtek el a küzdelmek, három csoportmérkőzésünkből kettőt nyertünk 3:0 arányban a Budai Ciszterci Gimnázium és a Pécel csapata ellen. A Nyíregyháza (a későbbi bajnok) ellen 3:0-ás vereséget szenvedtünk. Így másodikként a csoportban elődöntőt játszhattunk a másik csoport veretlen gárdájával a Kaposvár ellen. Sajnos nem sikerült szettet nyerni. Ez azt jelentette, hogy a bronzéremért küzdhetünk a gödöllői Török Ignác Gimnázium csapatával. Az első szettet elvesztettük, de ezután már igen szorosan alakult a mérkőzés. A második szettben némi játékvezetői tévedés miatt maradtunk 25:23-ra alul. A harmadikat simán nyertük. A negyedik negyedben 16:16-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Innen csúsztunk le a bronzéremről. A lányok nagyon el voltak keseredve pedig nem volt rá okuk. Szoros mezőnyben szép eredmény született. A fizikális terhelés mellett azért jutott idő a kikapcsolódásra is ; kedvezményes belépőjegyeket kaptunk a nyíregyházi állatkertbe és  ezt ki is használtuk.