2016. június 13., hétfő

Pedálbuli 2016.június 9.

Pedál-buli
2015/16. tanév

A tanév során kimagasló tanulmányi, művészeti és a sportban elért eredményeikért a következő tanulók vehették át iskolánk oklevelét:

9.A
Polgár Jónás – a Savaria országos történelem verseny második fordulójába jutott. A Nagy Lajos Gimnázium bronz minősítést szerzett Társulatának tagja.
Máthé Dávid György – a Savaria országos történelem verseny második fordulójába jutott.
Kőházy Anna - a Hefele Menyhért születésének 300. évfordulója alkalmából rendezett Makettépítő versenyen 1. helyezést elért csapat tagja. A Középiskolások Képzőművészeti Kiállításán díjazott tanuló.
Szikszai Lilla – a Ritmikus gimnasztika országos döntőn 5. helyezést elért csapat tagja. Az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny és a megyei német nyelvi verseny második fordulójába jutott.
Nagy Johanna Csenge - A Kaleidoszkóp országos vers- és prózamondó versenyen különdíjat kapott. A Nagy Lajos Gimnázium Társulatának tagja.
Romek Virág - a Ritmikus gimnasztika országos döntőn 5. helyezést elért csapat tagja. A Nagy Lajos Gimnázium Társulatának tagja.
Kőházy Zoltán - A Nagy Lajos Gimnázium Társulatának tagja.

9. B
Németh Kinga - a Szép magyar beszéd verseny megyei első helyezettjeként az országos döntőbe jutott.

9. C
Hende Csanád – az Eötvös Lóránd fizikaverseny megyei 1. helyezettje, az Öveges fizikaverseny országos döntőjébe jutott, az Arany Dániel matematika verseny 2. fordulójába jutott.
Németh Bence - a Közlekedésbiztonsági Versenyen megyei 1. helyezettként az országos döntőbe jutott és 3. helyezést ért el. A Zrínyi Ilona matematika versenyen a megye élvonalában szerepelt.
Pungor Péter – A megyei német nyelvi versenyen 1., a megyei fizika versenyen 2. helyezést ért el. Az Arany Dániel matematika verseny 2. fordulóba jutott, a Kenguru matematika Versenyen is eredményesen szerepelt.
Takács József – A  Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei 3. helyezettje.
Fekete Tünde - A Diákolimpia városi, megyei döntőjén és az országos elődöntőn 1. helyezett kosárlabda csapat tagja.
Bognár Franciska – A Diákolimpián megyei 1., országos elődöntőn 3. helyet, a SZODSE Oladi Kézilabda Kupán 2. helyet szerzett kézilabda csapat tagja.
Mészáros Boglárka A Ritmikus gimnasztika országos döntőn 5. helyezett csapat tagja. Aktív résztvevője az iskolai ünnepségeknek, rendezvényeknek. (10.23., 03.15., nyílt nap)
Sinkó Anna – A Ritmikus gimnasztika országos döntőn 5. helyezett csapat tagja. A Makettépítő versenyen 2. helyezést elért csapat tagja Aktív résztvevője az iskolai ünnepségeknek, rendezvényeknek. (10.23., 03.15., nyílt nap)
9. D
Landherr Csongor – a Szellemi Diákolimpia országos döntőjén 5. helyet szerzett csapat tagja.

10. A
Horváth Áron – a Savaria történelmi verseny országos döntőjébe jutott és 1. helyet szerzett. A Szent Márton vetélkedőn megyei 3. helyezett csapat tagja.
Járay Regina- A megyei német nyelvi versenyen 1. helyezést ért el.

10. B
Tanai Gabriella – kiváló tanulmányi eredménye mellett az iskolai rendezvények állandó résztvevője, a Nagy Lajos Gimnázium Társulatának tagja.

10. C
Jakab Bálint Kende - matematika, fizika, kémia, történelem és német versenyeken elért eredményeiért
Milisits Máté - Irinyi kémiaversenyen megyei 1. és országos 35. helyezett lett.

Varga Martin - Irinyi kémiaverseny megyei 3. helyezettje.

Teket Ádám -- a Hefele Makettépítő versenyen 1. helyezést elért csapat tagja. A Középiskolások Képzőművészeti Kiállításán díjazott tanuló.

Koltai Kristóf – az Eötvös megyei fizikaversenyen 1. helyezett, az Öveges József matematika emlékversenyen egyéni 7. helyezett lett. Az Arany Dániel matematika verseny második fordulójába jutott. A Bolyai matematika csapatversenyen országos 17. helyezést elért csapat tagja. A Mikola fizikaverseny második fordulójába jutott.

Tóth Dávid
és Juhász Gergő – több alkalommal nagynevű konferenciákon tartottak fizikai témájú előadást. Pl. a Kutatók Éjszakáján, Kecskeméten a Természettudományos Oktatási Szakkiállításon, Budapesten az OFI és a Microsoft konferenciáján. Kísérleteikkel a nyílt napokon is elbűvölték a nyolcadikos diákokat.

Sulyok Botond – a Nemes Tihamér informatika versenyen a régió legjobbjaként az országos döntőbe jutott és 31 helyezést ért el. A PénzSztár vetélkedő regionális fordulóján 4. helyezést szerzett csapat tagja.

10. D
Bejczi Botond – A nagypályás gyorskorcsolyázás junior országos bajnoka, a felnőtt bajnokság 3. helyezettje. A rövidpályás gyorskorcsolya diákolimpia országos döntőjén mind rövid, mind hosszútávon országos 1. helyezést ért el. A görkorcsolya diákolimpián szintén 1. helyet szerzett. Téli olimpiai kerettag lett.
Csépke Dominika – a Diákolimpián megyei 1., országos 4., az MLSZ Fair Play Cup versenyen 1. helyet szerzett női labdarugó csapat tagja. A szintén eredményesen szereplő kézilabda csapatnak is tagja.
Varga Eszter,
Bene Petra és
Csóka Eszter  – atlétika sportágban jeleskedett a diákolimpia megyei és országos döntőjén.  Varga Eszter a 100 m gáton országos 2. helyezést ért el. Mindhárman tagjai az országos döntőn 3. helyet szerzett 4x100-as váltónak. Csóka Eszter tagja az országos elődöntőn 3. helyet szerzett kézilabda csapatnak is.
Szabó Dóra.
Dévai Boglárka – a torna VB-n 13. helyet szerzett, a Diákolimpia országos döntőjén 1. helyet szerzett csapat tagja.
Zsigovits Norbert – a Diákolimpián mezei futásban megyei 1., országos 11. helyet szerzett.
Dancsecs András és
Körmendi Bence  – a Diákolimpia országos döntőjén 6. helyet szerzett kosárlabda csapat tagjai.

11. A
Balogh Borbála – A Nyelvtudással az egységes Európáért nevű angol nyelvi versenyen országos 3. helyezést ért el.
Kövesdi Dóra – az angol nyelvi OKTV-n a második fordulóba jutott. Tanulmányi eredménye kitűnő, több tantárgyból dicséretes.
Vig Zsombor – A Hefele Makettépítő versenyen 1. helyezett csapat tagja.
Kozma Gergő - a Diákolimpián országos 6. helyezést szerzett kosárlabda csapat tagja.
Horváth Natália – A Diákolimpián országos 4. helyet szerzett leány focicsapat tagja.

11. B
Köbli Luca – A Szép magyar beszéd verseny megyei harmadik helyezettje. Az iskolai rendezvények rendszeres közreműködője.
Mihály Luca – a III. Savaria Filmszemlén a legfiatalabb tehetséges alkotónak járó díjat kapta.
Horváth Martin és
Ésik Levente - a Szellemi Diákolimpia országos döntőjén 5. helyet szerzett csapat tagjai.

11. C
Színjátszó kör tagjai, zenészek, énekesek, a műsorok, rendezvények állandó szereplői:
Bakucz Dániel
Bödei Eliána
Ignéczi Dóra (+az NLG-blog alkotó közösségének tagja)
Kocsis Márton
Rózsás Roland
Simon Dániel
Sulyok Gergő
A gyakran fellépő Till We Are fiúkórus tagjai Bakucz Dánielen és Sulyok Gergőn kívül még Nagy Nándor és Vigh Gergő
Versenyzők:
Vida Balázs – A Nemzetközi Kenguru matematika versenyen megyei 3., a Bolyai versenyen megyei 1. helyezett lett, a Bolyai csapatversenyen országos 29. helyet szerzett csapat tagja.
Balhási Zalán – fizika és matematika versenyeken, fizikai témájú konferenciákon jeleskedett tanév során.
Sporteredmények:
Nardai Borbála torna diákolimpia egyéni bajnoka és az 1. helyet szerzett csapat tagja.  Az iskolai rendezvények gyakori szereplője.
Kovács Kamilla - A Diákolimpián országos 4. helyet szerzett leány focicsapat tagja.

11. D
Horváth Loretta - Atlétika egyéni bajnokságon 400 m és 800 m megyei 1. helyezés
Atlétika mezei futás megyei 1., országos döntőn 30. hely
Tollaslabda országos döntőn 5. hely
Kiss Zsófia és
Magyar Vanda – a Diákolimpia országos döntőjén 4. helyet, az  MLSZ Fair Play Cup. országos döntő 1. hely szerzett  labdarúgó csapat tagjai
Horváth Mátyás és
Horváth Barnabás  Kosárlabda megyei 2. hely, országos elődöntő 1. hely, országos döntő 6. hely
Tóth Márton - Dr. Mező F. Szellemi országos elődöntő 2. hely, országos döntő 5. hely

12. A
 Némethy Zsófia – az Édes anyanyelvünk versenyen megyei 2. helyezettként országos döntőbe jutott, különdíjat kapott. Az iskolai Kor-társ versmondó versenyen első helyezést ért el. Az iskolai műsorok állandó lelkes szereplője.
Tancsics Zsófia – A Diákolimpián országos 4. helyet szerzett leány focicsapat tagja.

12. B
 Vincze Bence – Az Országos József Attila Mese-, Vers- és Novellaíró pályázatra beküldött versével első helyezést ért el.

12. C
Bauer Márton - a Bolyai Matematika Csapatverseny országos 8. helyezett csapat tagja, a Dürer matematika csapatversenyen az országos fordulóban 6. helyezést elért csapat tagja. A Zrínyi Ilona Matematikaversenyen a megye legeredményesebb versenyzőjének választották eddigi eredményei alapján.
Gulyás Dávid - az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) történelemből országos 12. lett.
Horváth Gábor - a Bolyai Matematika Csapatverseny országos 8., a Dürer országos fizika versenyen 6. helyezést elért csapat tagja.
Koltai Kadosa - a Dürer országos fizika versenyen 6. helyezést elért csapat tagja, a Bolyai Matematika Csapatverseny országos 8. helyezett csapat tagja
Pukler Márton - a Nemzetközi Kenguru Matematika Versenyen országos 12. lett. A Bolyai Matematika Csapatverseny országos 8. helyezett csapat tagja, a Dürer matematika csapatversenyen az országos fordulóban 6. helyezett csapat tagja. A Zrínyi Ilona Matematikaversenyen megyei 1. helyezést, a megyei Bolyai matematikaversenyen 3. helyezést ért el. Mind matematikából, mind fizikából az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) második fordulójába jutott.

A büfében a díjazottakat és tanáraikat iskolánk Szülői Munkaközössége vendégelte meg.

Bandi Gabi 11/B fotózott. Képeit megtalálod a Királyi Képtár II-ben.