A tanévzárót követő Pedálbulin Mórné Tóth Gabriella igazgatóhelyettes köszöntötte és méltatta a meghívottakat. Az NLG oklevelét Gáspárné Zsolnai Zsuzsanna igazgatónő adta át azon diákjainknak, akik a 2017/18-as tanévben öregbítették iskolánk hírnevét.

Szeretettel köszöntjük a májusi ballagáson Nagy Lajos Emlékplakettel kitüntetett 12. évfolyamos tanulóinkat:
Nagy Lola, Kővári Dorottya, Horváth Áron, Járai Regina, Péter Ábrahám, Baumgartner Bálint, Bene Laura, Fülöp Fanni, Komlósi Kata, Pintér Fanni, Tanai Gabriella, Jakab Bálint Kende, Juhász Gergő, Milisits Máté, Koltai Kristóf, Tóth Dávid, Teket Ádám, Barta Márton, Bajczi Botond, Dévai Boglárka, Varga Eszter, Csóka Eszter

Nagy Eszter, Tóth Kristóf, Németh Alexander Zsolt, Takács Noémi, Szikszai Lilla, Pungor Péter

Szeretettel köszöntjük a Társulat tagjait, akik a 23. Országos Amatőr Színjátszó Fesztiválon a Legjobb előadás és a Legjobb alkotó közösség díjat is megkapták. A Társulat tagjai:

Bodonczi Emese, Németh Bertalan, Petovári Lilla, Tóth Kristóf, Nagy Johanna Csenge, Polgár Jónás, Romek Virág, Németh Nóra, Pölcz Boglárka, Stercz Gellért, Hende Csongor, Takács Ferenc, Pintér Fanni

9. A osztály
Geröly Anna,
Horváth Dalma,
Tóth Eszter - mindhárman kitűnő tanulók, tantestületi dicséretben részesültek. Anna az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei 2. helyezettjeként részt vesz az őszi országos döntőben. Dalma az Országos Diákolimpián tornaversenyben 4. helyet szerzett csapat tagja, Eszter a kosárlabda csapat tagja. Kiváló közösségi munkát végeztek.

9. B osztály
Szendrődi Rebeka
Katona Virág
Mersich Evelin -  e-Figyelő című globális fenntarthatósági kérdésekkel foglalkozó vetélkedőn országos 7. helyezést elért csapat tagjai. Rebeka az Országos Diákolimpián 5. helyezést szerzett iskolai röplabda csapat tagja.
Jakab Jázmin
Pál Mónika
Papp Anna

Petovári Lilla: az ACERACE komplex természettudományi verseny országos döntőjében 11. helyet szerzett csapat tagjai. Lilla az Népdaléneklési verseny országos döntőjébe jutott és a Színjátszó kör tagja is.
Dienes Ádám
Kovács Zsombor és
Papp Anna - a Tini Galopp c. Könyvtárhasználati és információkeresési versenyen első helyezést elért csapat tagjai.
Perintfalvi Anna – a röplabda csapattal országos 5. helyezés szerzett.
Stifter Petra- az Országos Diákolimpián úszás sportágban 6. helyezést szerzett csapat tagja.

9. C osztály
Haller Péter – az Édes anyanyelvünk verseny megyei győztese, ősszel országos fordulón vesz részt.
Németh Rebeka
Tóth Andor – Csapatukkal a Tini Galopp c. Könyvtárhasználati és információkeresési versenyen harmadik helyezést értek el.
Kapornaky Melitta – a Zrínyi matematika verseny megyei 3., a Bolyai matematika verseny megyei 1. helyezettje.
Pásztor Mátyás  - a Bolyai matematika verseny megyei 2. helyezettje.
Muntean Emese – a Bolyai matematika verseny megyei 3. helyezettje.
Melitta, Emese és
Kecskés Panna – a Medve Matematika verseny regionális döntőjén 6. helyezést szerzett.
Pintér Tamás és
Kovács Máté – országos robotépítő versenyen jeleskedett. Tamás tagja volt az Országos Szellemi Diákolimpián 4. helyezett csapatnak is.
Barta Hanna - az Országos Diákolimpián úszás sportág különböző kategóriáiban szerzett országos 2., 4. és 6. helyet.
Mayer Márton – az Országos Diákolimpián gyorskorcsolya sportágban szerzett 5. helyezést.

9. D osztály
Babócsi Júlia – az Országos Diákolimpián távolugrás sportágban országos 3. helyezett csapat tagja.
Varga Virág – az Országos Diákolimpián diszkoszvetésben 3 helyet szerzett csapat tagja.
Osbáth Nóra – az Országos Diákolimpián 5. helyet szerzett röplabda és a 6. helyet szerzett tornacsapat tagja.
Németh Dzsenifer – az Országos Diákolimpián 6. helyet szerzett úszó csapat tagja.
Nemes Bálint – az Országos Diákolimpián birkózásban 2. helyet szerzett.
Schrőter Petra – az Országos Diákolimpián súlyemelésben országos 4. helyet szerzett.

10. A osztály
Déri Anna – a Weöres Sándor novellaíró pályázat győztese.
Lisztes Dusán – az Országos Diákolimpián úszás sportágban 7. helyezést ért el.

10. B osztály
Hajas László és
Németh Anna – A Dürer kémia verseny országos fordulóján 7. helyet szerzett csapat tagjai. Mindketten tagjai voltak az Egészség? - Megéri! egészség-műveltségi városi vetélkedőn 3. helyet szerzett csapatnak és a Pi-vetélkedőn 5. helyet szerzett csapatnak, Laci fizikaversenyen is jeleskedett.
Nagy Bernát
Németh Bertalan
Németh Borbála
Stercz Gellért
Varga Ádám – szintén ebben a csapatban versenyzett. Németh Bertalan és Stercz Gellért a Társulat tagjai, és a Nemzeti Színház által hirdetett színháztörténeti versenyben az országos 5. helyet szerzett csapat tagjai.  Gellért a Kortárs megyei szavalóverseny különdíjasa.
Majczán Lili Anna – az Országos Diákolimpián 5. helyet szerzett röplabdacsapat tagja.

10. C osztály
Pócza Csenge – a Bolyai anyanyelvi csapatversenyen regionális 2. , a Dürer matematika csapatversenyen regionális 1. helyet szerzett csapat tagja. A Bolyai matematika verseny megyei 1. helyezettje.

10. D osztály
Bokor Bence
Fábián Bálint
Horváth Márk
Nagy Kevin – az Országos Diákolimpián 1. helyezést elért futsal csapat tagjai.
Albert Virág - az Országos Diákolimpián 3. helyezést elért atlétika csapat tagja
Ekler Bendegúz - az Országos Diákolimpián 1. helyezést elért úszócsapat tagjai.
Vécsei Veronika - az Országos Diákolimpián alpesi sí kategóriában 1. helyezést ért el, az 5. helyezést elért röplabda csapat tagjai.
Simon Tira - az Országos Diákolimpián 1. helyezést ért el kötélugrás sportágban.

11. A osztály
Ádám Anna -
Kőházy Anna
Schubert Anna -  a Kutatók éjszakája alkalmából szervezett vetélkedőn  2. helyezést elért csapat tagjai.
Máthé Dávid – a biológia OKTV - 2. fordulójába jutott.
Bogár András – az Országos Diákolimpia elődöntőjén 2. helyet szerzett kosárlabda csapat tagja.

11. B osztály
Takáts Hanna Kincső
Takáts Tünde Csenge – az Országos Diákolimpián diszkoszvetésben 3. helyet szerzett csapat tagjai.
Vásárhelyi Attila – az Országos Diákolimpián duatlon sportágban 2. helyezést szerzett csapat tagja. Egyéni versenyben 5. helyezett lett.
Szabó Donát – a Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpián országos 4. helyet szerzett csapat tagja.
Mindannyian kiváló tanulmányi eredményt értek el.

11. C osztály
Kecskés András - Nemzeti Színháztörténeti vetélkedőn országos 5. helyezett csapat tagja.
Takács József és
Török Miklós – a Hunyadiak kora - Magyarország története a XV. században történelemverseny regionális 2. helyezett csapat tagja
Radanovits Regina
Németh Bence és
Hende Csanád - a Dürer Matematika verseny regionális döntőjében győztes csapat tagjai.  Csanád a megyei fizikaversenyen 2. helyet szerzett.
Bognár Bence - megyei fizikaversenyen 1. helyezett lett.
Bazsó Bence - az NLG-diákbál műsor (tánc) koreográfusa, betanítója és szereplője
Szuák Ákos - az Országos Diákolimpián úszás sportágban 1.helyezett csapat tagja,  egyéni versenyben  országos 4. helyet szerzett.
Mészáros Boglárka és
Sinkó Anna - az Országos Diákolimpián 2. helyet szerzett ritmikus gimnasztika csapat tagjai
Fördős Krisztián – a DÖK elnökeként szolgálja iskolánkat, kosárlabda diákolimpia megyei 2. helyezett csapat tagja

11. D osztály
Szabó Anett – tanulmányi és az osztályközösségben végzett munkájáért
Oswald Dániel – kiemelkedő tanulmányi eredményéért és kimagasló sporttevékenységéért
Demény Laura és
Demény Liza – a sportban nyújtott kiemelkedő teljesítményükért

12. D osztály

Bede Petra – az Országos Diákolimpián távolugrás sportágban 3. helyet szerzett csapat tagja.
Szabó Dóra - az Országos Diákolimpián diszkoszvetés sportágban 3. helyet szerzett csapat tagja.
Keresztes Krisztián és
Vargovits Tamás - az Országos Diákolimpián futsal sportágban 1. helyet szerzett csapat tagja.
Zsigovits Norbert - az Országos Diákolimpián duatlon sportágban 7. helyet szerzett.

A tanévzáró és a Pedálbuli képei, melyeket Tóth Kristóf(10/B) készített, elérhetők itt